مطالب تازه
خانه » بخش آموزش و دانلود » آموزش فتوشاپ » آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

ابزار Magic Wand یکی از قدیمی ترین ابزارهای انتخاب کردن در فتوشاپ است. برخلاف دیگر ابزارهای انتخاب در فتوشاپ Magic Wand بر اساس میزان و تون رنگ انتخاب می کند. در این مقاله قصد دارم روش کار این ابزار قدرتمند را به شما یاد بدم.

Meet magic wand tool in Photoshop آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

imagesclip آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپانتخاب Magic Wand

برای انتخاب ابزار Magic Wand از جعبه ابزار روی ابزار Quick Selection کلیک ماوس را نگه دارید تا منویی ظاهر شود ، گزینه ی دوم ابزار Magic Wand است آن را انتخاب کنید:

1logo آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

وقتی درون قسمتی از عکس کلیک می کنیم Magic Wand بر اساس رنگ و تون پیکسل ها عمل انتخاب را انجام می دهد. برای مثال در عکس بالا من می خواهم نوار قرمز را انتخاب کنم. تنها کاری که باید انجام دهم این است که با ابزار Magic Wand درون ناحیه ی قرمز کلیک کنم. با این کار فتوشاپ تمام پیکسلهای قرمز درون عکس را برای من انتخاب می کند:

2logo1 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

imagesclip آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ  تولرانس

انتخاب نوار قرمز بسیار ساده بود زیرا در عکس نواحی دیگری که شامل درجه ای از رنگ قرمز باشند وجود نداشت. حال روی یک ناحیه ی خاکستری در بالای نوار قرمز کلیک می کنم.

3logo2 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

همانطور که می بینید فتوشاپ یک طیف از پیکسل ها با روشنایی نزدیک به هم را انتخاب کرد. برای اینکه بهتر متوجه شوید در نوار آپشن ها به گزینه ی Tolerance توجه کنید:مقدار Tolerance به فتوشاپ می گوید که تا چه اندازه تفاوت رنگ و روشنایی پیکسل ها را در نظر بگیرد. مقدار پیش فرض تولرانس ۳۲ است که به این معناست که رنگهایی تا ۳۲ درجه تیره تر و ۳۲ درجه روشن تر را انتخاب کند. طیف خاکستری عکس ما از ۰ تا ۲۵۵ است که ۳۲ درجه روشن تر و ۳۲ درجه تیره تر از نقطه ای که انتخاب کردیم را select کرده است.

45 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

حال بیایید ببینیم اگر تولرانس را به ۶۴ تغییر دهیم چه اتفاقی می افتد:

55 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

با تلورانس جدید روی همان جای قبلی کلیک می کنم. همان طور که میبینید این بار دو برابر دفعه ی قبلی از ناحیه ی خاکستری انتخاب شد: هرچه تلورانس به صفر نزدیک تر باشد ناحیه ی کمتر و هرچه به ۲۵۵ نزدیک باشد ناحیه ی بیشتری انتخاب می شود.

6logo2 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

imagesclip آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ Contiguous ( پیوستگی )

اگر در مثال قبل دقت کرده باشید هر بار که با ابزار Magic Wand کلیک می کردم فقط ناحیه ی بالای نوار قرمز انتخاب می شد. علت آن گزینه ای دیگر در نوار آپشن با نام Contiguous است. در صورتی که این گزینه فعال باشد فقط نواحی چسبیده به هم انتخاب می شوند.

74 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

این بار Contiguous را غیرفعال می کنم و دوباره روی ناحیه ی قبلی کلیک می کنم  همانطور که می بینید این بار ناحیه ی پایین هم انتخاب شد.

8logo3 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

imagesclip آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ گزینه ی Anti-alias

یکی دیگر از گزینه ها در نوار آپشن ها گزینه ی Anti-Alias است که هنگام انتخاب لبه ها را نرم می کند و از دندانه ندانه شدن آن جلوگیری می کند بهتر است همیشه این گزینه را فعال نگه دارید.

92 آموزش ابزار Magic Wand در فتوشاپ

جهت یادگیری فتوشاپ پیشرفته و همچنین طراحی بنر با ما تماس بگیرید.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">