مطالب تازه
خانه » مقالات » اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو

logo1logo1 اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو

طراحی لوگو – آرم به معنای نشانه ولوگو وعلامت ونشانه ای مشخص و معرف دولت ، اداره ، مؤسسه ، کارخانه و مانند آن و یا بازنمای گرافیک از یک مارک صنعتی یا تجاری و یا فرهنگی می باشد.طراحی لوگو، یکی از حوزه های مهم در طراحی گرافیک می باشد، و یکی از مشکل ترین زمینه ها برای حرفه ای شدن. لوگو تصویری است که نماد یک سازمان میشود. از آنجایی که آرم به منظور نشان دادن علامت های تجاری، هویت شرکت و به رسمیت شناختن و شناساندن فوری شرکت به مشتری می باشد، به ندرت آن را طراحی مجدد می کنند.در طراحی لوگو رنگ در نظر گرفته شده  به رسمیت شناختن برند تجاری مهم است.برخی از رنگ ها با احساسات خاص شکل و ارتباط گرفته است و طراح می خواهد از این طریق آن را انتقال دهد. برای مثال: رنگ تند مانند قرمز، به منظور جلب توجه رانندگان در بزرگراه ها استفاده میشود شرکت های که می خواهند احساسات میهن پرستانه را در خود حفظ کنند معمولا از رنگهای مورد استفاده در پرچم کشورشان استفاده می کنند پس رنگها هم می تواند در طراحی لوگو موثر باشد. پس برای طراحی یک لوگو خوب به نکات زیر توجه کنید.

 

طراحی یک لوگو خوب نیازمند چه اصولی می باشد؟

tik thmb1 اصول طراحی لوگو  سادگی: لوگو ساده بهتر از لوگو های پیچیده و شلوغ می باشد.
 tik thmb1 اصول طراحی لوگو  یادآوردنی: راحت در ذهن بخاطر سپرده شود.
  tik thmb1 اصول طراحی لوگو قابل استفاده در هر دوره زمانی: لوگو خوب نباید محدود به یک دوره زمانی باشد.

  tik thmb1 اصول طراحی لوگوتطبیق پذیر: لوگو خوب می بایست منطبق با استاندارد های طراحی و چاپ و قابل ارائه به صورت های مختلف باشد.

  tik thmb1 اصول طراحی لوگو متناسب: لوگو می بایست متناسب با حوزه فعالیت شرکت یا وبسایت باشد.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">