مطالب تازه
خانه » طراحی سایت » انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

در این بخش با آشنایی رنگ ها در طراحی وب سایت آشنا می شویم یعنی اینکه در وب سایتمان از چه ترکیبات رنگی استفاده کنیم.

images انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت اول این سوال برایمان پیش می آید که چرا به رنگ ها دنیای اعجاب انگیز می گویند؟

signal green 150x150 thmb انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایتبرای اینکه هنوز هم پس از اینکه چندین هزار رنگبندی مختلف در عمر خود در محصولات و طرحها و سایتها دیده ایم، گاهی به ترکیبی از رنگهای محدود بر می خوریم که حسی نو و بکر با خود به همراه دارد! در واقع هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی جدید می گیرد و رنگی نو به نظر ما می رسد. رنگ بندی یک وبسایت نیز بخش مهمی از طراحی گرافیک وب سایت است و نشان دهنده هویت آن.

ColorWheel Base 300x300 انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

images انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت اما برای انتخاب رنگهای بکر و ناب چه کنیم؟

بهتر است کتاب رنگ ایتن مدتی کنار بگذاریم و از ابزارهای به روزتری برای انتخاب رنگ کمک بگیریم:

signal green 150x150 thmb انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت ابزارها و سایتهای زیادی برای کمک در انتخاب ترکیب رنگی(Scheme) های بکر و خوب وجود دارد؛ از جمله Adobe Kuler که نرم افزاری است برای همین کار اما سایت جمع و جور همه جا و همیشه میتواند در دسترس باشد و امکانات خوبی هم برای ارائه ترکیب‌ رنگی‌های خوب و رنگهای مکمل و متمم و… به طراحان دنیای دیجیتال می دهد.

signal green 150x150 thmb انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت در ضمن رنگهای اصلی پیشنهادی، نسخه هایی از رنگ های تیر تر و روشنتر را نیز ارائه می کند تا برای رنگبندی طراحی سایت خود دست به دامان رنگهای بیشتری نشوید و رنگ بندی شما لطمه نخورد.

 

برای راهنمایی بیشتر می توانید به وبسایتهایی نظیر Template Monster یا Theme Forrest بروید و موضوع مورد نظر خود را سرچ کنید تا رنگ بندیهای رایج در آن موضوع را ببینید تا بهتر بتوانید سایت خود را طراحی نمایید. مثلا وقتی برای فروشگاه اینترنتی سرچ می کنید، متوجه می شوید کمتر قالبی با رنگ بندی تیره و بک گراند سیاه طراحی شده است. یا اگر درباره مد و هنر سرچ کنید، ترکیب رنگ های تیره و باوقار بیشتری را می توانید پیدا کنید.

stop انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت  بنابراین بهتر است انتخاب رنگ بندی مناسب را برای طراحی سایت خود جدی بگیرید و کمتر از رنگهای تکراری و زمینه آبی ویندوزی استفاده کنید!

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">