مطالب تازه
خانه » دیگر » انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی

انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی

انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی

وقتیکه صحبت از بازاریابی اینترنتی به میان می آید با طیف بسیار وسعی از ابزار و امکانات آنلاین مواجه می شویم که هر کدام کاربرد و کارایی مخصوص به خود را دارد و برای اینکه بتوانیم از بازار گسترده اینترنت به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنیم باید هر یک را بهترین شکل ممکن و در زمان مناسب بکار ببریم.برای اینکه بدانیم در چه زمانی می توان از هر کدام از این روشها استفاده کرد ابتدا باید انواع روش های مختلف بازاریابی آنلاین را بشناسیم و سپس برای استفاده از آنها تصمیم بگیریم. در ادامه به اختصار به برخی از روشهای پرکاربرد بازاریابی آنلاین اشاره شده است.
با گسترش اینترنت روشهای زیادی برای بازاریابی اینترنتی ایجاد شده است که هر کدام دارای مزایا و معایب خاصی هستند و هرکدام از روشها مناسب برای بعضی از کسب و کارها هستند امروز انواع بازاریابی آنلاین بوجود آمده که براحتی شما می توانید بنر خود را به فروش برسانید که ما در این بخش چند روش بازاریابی اینترنتی را براتون شرح دادیم پس با ما همراه باشید:

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی  تبلیغات بنری: در تبلیغات بنری و تبلیغات اینترنتی شما میتوانید در سایتهای پر بازدید طراحی بنر که دارای بیننده های زیادی هستند و مشتریان هدف شما از آن سایت بازدید میکنند استفاده کنید تا با قرار دادن آگهی اینترنتی و بنر تبلیغاتی خود در این وبسایت ها، آن کاربران را جذب کرده تا به معرفی برند و کسب و کار خود بپردازید.این بنرها معمولا بصورت زمانی (برای مدتی محدود) و یا بصورت کلیکی (کلیک کردن تعداد مشخصی کاربر بر روی آن) به مشتریان ارائه میشود.

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی بازاریابی محتوایی: در این روش شما برای جذب مخاطبانتان باید سعی و تلاش بسیاری انجام دهید و برای اینکه اثبات کنید نسبت به رقبای خود برتر هستید، شروع به تولید محتوای مفید، خلاقانه و مرتبط با فعالیتتان کنید تا کاربران بتوانند از محتوای تولید شده توسط شما استفاده کنند و هر روز مخاطبان بیشتری را جذب فعالیت خود کنید.

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی  شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از راه های پیدا کردن مخاطب میباشد، فعالیت در شبکه هایی همچون فیسنما، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و… برای شناخته شدن در بین کاربران اینترنت بسیار مناسب است.

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی  سئو: توسط سئو شما با قرار دادن مطالب مرتبط با فعالیتتان در وبسایت و یا شبکه های اجتماعی میتوانید شانس پیدا شدن در موتورهای جستجو را افزایش دهید، اما فراموش نکنید که محتوایی که قرار میدهید را از جای دیگری کپی نکنید و خودتان آن را تولید کرده باشید، حتی ترجمه مطالب خارجی نیز میتواند به شما در تولید محتوا کمک کند.

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی  موبایل مارکتینگ: پیامک های تبلیغاتی، استفاده از وایبر و تبلیغات در اپلیکیشن های مختلف مانند بازی ها و برنامه های مختلف نیز یکی دیگر از روشهای بازاریابی آنلاین و اینترنتی میباشد.

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی نمایش تبلیغات در دیگر وب سایت ها و وبلاگ ها:در این روش با پرداخت هزینه بنرها و متون تبلیغی را در وب سایتهای خرده فروشان یا وب سایت های فروشگاهی و یا وبلاگ ها می توان برای تبلیغ و انتشار محصولات برند استفاده کرد و بعضی از این وب سایتها فضایی را برای معرفی شما و برند شما در اختیار قرار می دهند.

imagesclip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتی تبلیغات پولی:همانطور که هر روز در نقاط شلوغ و پر تردد شهرها بنرهای تبلیغاتی را مشاهده می کنید، در وب سایتهایی که بازدیدکنندگان فراوانی دارند نیز چنین تبلیغاتی به وفور یافت می شود. این نوع تبلیغات شامل پرداخت هزینه ماهانه برای درج بنر در بخش های مختلف وب سایتهای پربازدید می باشد.علاوه بر درج بنرهای تبلیغاتی، برخی از وب سایتها این امکان را می دهند که لینک صفحه مورد نظر شما را قسمتی از وب سایت خود درج کنند. اما با توجه به اینکه این روش بازدیدکننده چندانی برای شما به ارمغان نخواهد آورد و توصیه گوگل مبنی بر خریداری نکردن لینک، پیشنهاد می شود از این روش استفاده نکنید.

 

poster 4 clip انواع بازاریابی آنلاین و اینترنتیهر کدام از این روشها برای یک نوع کسب و کار مناسب میباشند، به عنوان مثال شخصی که در ضمینه پزشکی فعالیت میکند، تبلیغات در اپلیکیشن های موبایلی مناسب آن نمیباشد اما تبلیغات وایبری و استفاده از بنرهای تبلیغاتی میتواند برای او مفید باشد. و یا یک وبسایت در ضمینه ساخت ماشین آلات صنعتی نمیتواند بهره گسترده ای از تبلیغات بنری ببرد، اما قطعا گسترش سئو و تولید محتوای وبسایتشان میتواند مخاطبان هدف بسیاری را برای آنها در بر داشته باشد.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">