مطالب تازه
خانه » مقالات » سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.

سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.

index سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود. سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.

cloud question mark original 370x229 سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.

انواع سوالاتی که در طراحی بنربفکرمان می رسد

 

در این قسمت به سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.، می پردازیم:

images سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود. انواع سوالاتی که در طراحی بنر بفکرمان می رسد این است که بنرهای تبلیغات اینترنتی از چه تنوعی در گونه بندی و کارکرد برخوردارند؟

signal green 150x150 thmb سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.معیارهای متفاوتی برای تقسیم بندی بنرها وجود دارد از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  از نظر اندازه به شکل بنرهای کوچک pixel 468×۳۰۰ و بنرهای بزرگ به ابعاد  pixel 980×۶۰۰ و …

signal green 150x150 thmb سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.از نظر فورمت نوع فایل و اجرا شامل:

 •  بنرهای معمولی: شامل نام و پیام های تبلیغاتی به صورت چشمک زن و فورمت JPG
 •  بنرهای حامل: پیام های تبلیغاتی به شکل فیلم های کارتونی یا فیلم های معمولی و با فورمت Flash
 •  بنرهای ثابت : مانند عکس ثابت و یک نوشته
 •  بنرهای متحرک: که حاوی یک پیام و یک تصویر زمینه است و نوشته به صورت متحرک رفت و آمد می کند .

images سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود. اجزای اصلی یک بنر چیست؟

 • اجزای اصلی بنرها معمولاً متن اصلی پیام تبلیغاتی و حداکثر یک یا دو تصویرکه به تناسب پیام انتخاب می شود و نیز رنگهای اصلی داخل بنر که باید حتی الامکان از بین رنگهای اصلی آرم یا لوگو انتخاب شود.

images سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود. طراحی بنرها تابع چه اصولی باید باشد؟

signal green 150x150 thmb سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.معمولاٌ در طراحی بنرها از اصول پایه‌ای و مهم زیر تبعیت می شود:

 • اصلی ترین نکته در طراحی هر بنر تبلیغاتی توجه عمده و محوری به پیام اصلی تبلیغ ورساندن پیام تبلیغاتی با استفاده از حروف، رنگ و تصاویر است. هربنر تبلیغاتی باید پیام اصلی تبلیغ را برساند.
 • استفاده از رنگ و فونت اصلی هر شرکت از اصول دیگر طراحی اکثر بنرهای تبلیغاتی است؛ مگر در موارد استثنا که پیام تبلیغاتی با توجه به نوع محصول یا خدمات طراحی می شود.
 • ایجاد جاذبۀ خاص در طراحی هر بنر تبلیغاتی از ملزومات کار است. مانند ایجاد یک جلوۀ خاص یا ایجاد یک حرکت در نوع ارائۀ پیام که موجب جلب توجه بیشتر شود از اصول دیگر طراحی بنرها است.

images سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.اهمیت رنگ در بنرها تا چه میزان است و بطور کلی رنگ در بنر چه جایگاهی دارد؟

اصولاً در طراحی هر بنر تبلیغاتی رنگ در جلب توجه مخاطب و کاربر سایت یکی از ممتازترین عوامل محسوب می شود. توجه به رنگ زمینه سایر سایت ها درانتخاب رنگ زمینه از نظر تفکیک و تمایز و ایجاد برجستگی مؤثر است و نیز استفاده از روانشناسی رنگها در جلب نظر و توجه مخاطب مؤثر و حائز اهمیت فوق العاده است.

images سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.پیام در بنرها چه اهمیتی دارد؟

 • استفاده صرف از رنگ یا جلوه های ویژه در طراحی بنرها کافی نیست و باید با توجه به فرهنگ مخاطب و نوع محصول یا خدمات نسبت به طراحی یک پیام مؤثر اقدام کرد.
 • اهمیت و اولویت اول دررساندن پیام به مخاطب است به نحوی که او را درگیر نکتۀ اصلی مورد تقاضای صاحبان آگهی کند. اهمیت آن زمانی است که متوجه شویم یک پیام مناسب ، منجر به فروش بیشتر شده است.

images سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.خطاها و اشتباهات شایع در طراحی بنرها کدامند؟

signal green 150x150 thmb سوالاتی که در طراحی بنر مطرح می شود.اشکالات شایع مواردی هستند که موجب دیده نشدن بنر می شوند. این اشکالات عبارتنداز:

 • استفاده از پیام نامربوط و دوراز ذهن برای مخاطب، مثل پیام های یسیار غیرمستقیم، استفاده از شوخی های بیجا و شعارهای دوپهلو و مبهم مثلاٌ در حسرت باقالی (در تبلیغات برنج) و موارد متعدد دیگر.
 •  استفاده از رنگها و تصاویر نامربوط که حتی موجب آزار مخاطب می شود مانند استفاده از رنگهای فسفری خیلی زننده که چشم را آزارمی دهد .
 • استفاده بنر در سایت نامربوط و یا درمکان و صفحه نامناسب و حتی استفاده از بنر در کنارسایر بنرهایی که یا جذابیت بالاتر دارند و یا پیام‌های مهم‌تری دارند که موجب بی‌رونقی بنر می شود.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">