مطالب تازه
خانه » اخبار گرافیک » اهمیت رنگ‌های گرم و سرد در طراحی وب

اهمیت رنگ‌های گرم و سرد در طراحی وب

اهمیت رنگ‌های گرم و سرد در طراحی وب

مهم‌ترین نقش را در طراحی بنر و فضای وبی رنگ‌ها برعهده دارند پس بهتر است مهارت‌های خود را در زمینه طراحی با آشنایی با رنگ‌ها بالا ببرید و طراح خود شوید.
هر چیزی که می‌بینیم دارای رنگ است. رنگ‌ها سبب می‌شوند چیزها را احساس کنیم به عبارتی می‌توان گفت خود نیز دارای احساس می باشند. رنگ‌ها معنی‌دار بوده و نوع احساس ما را منعکس می‌کنند.
هریک از رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، بنفش، سیاه، سفید، خاکستری و قهوه‌ای معنی خاصی دارند.استفاده از چرخه رنگ و تلفیق آن‌ها، شما را به ایده‌ای که در نظر دارید، نزدیک می‌کند.

color web 300x102 اهمیت رنگ‌های گرم و سرد در طراحی وبرنگ ها در طراحی وب سایت به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شوند.
انواع رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی در چرخه رنگ، گرم می باشند و با افزایش آدرنالین سبب بالا رفتن فشار خون، افزایش تنفس و در نهایت افزایش درجه حرارت و احساس گرما می‌شوند.رنگ‌های پررنگ‌تر احساس بیشتری ایجاد می‌کنند.
رنگ‌های سبز و آبی در چرخه رنگ سرد هستند ، ضربان قلب را کم کرده، ماهیچه‌ها را ریلکس و دمای بدن را پایین می‌آورند و حس سرما می‌دهند.
بنفش می‌تواند بسته به درصد رنگ‌های تشکیل‌دهنده آن هم گرم و هم سرد باشد.اگر رنگ آبی آن بیشتر باشد، سرد و اگر قرمز بیشتر باشد،گرم خواهد بود.

درباره‌ی jaber

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">