مطالب تازه
خانه » مقالات » اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟

اولین اینفوگرافیک ها را می‌توان در نگاره های داخل غار انسان‌های نخستین یافت. با گذشت زمان و پیشرفت بشر ، اینفوگرافیک ها جنبه علمی‌تر و کاربردی‌تری به خود گرفتند . به گونه‌ای که اواخر سال ۱۴۰۰ میلادی لئوناردو داوینچی برای بیان ایده‌ها و تشریح مسائل علمی خود از اینفوگرافیک استفاده نمود. یکی از نخستین اینفوگرافیک های مدرن و کاربردی ، در کتاب اطلس سیاسی و تجاری ویلیام سیلوستر مورد استفاده قرار گرفت. این کتاب توسط هیستوگرام‌ها و چارت‌های میله‌ای، اقتصاد انگلستان قرن ۱۸ را توضیح داده بود.

اینفوگرافیک (Infographic) از دو کلمۀ Info که مخفف Information به معنای داده و اطلاعات است و گرافیک Graphic تشکیل شده است که به آن داده نمایی نیز گفته میشود. اینفوگرافیک راهی ساده و اثرگذار برای نمایش داده ها و اطلاعات بصورت بصری میباشد که در مدت زمان کمی مخاطبان بتوانند آن را مشاهده و بخاطر بسپارند یا به عبارتی دیگر  اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان، نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند.این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها وجود دارد، استفاده می‌شوند .

استفاده از چند نمودار، اشکال مختلف و چارت های گوناگون این امکان را میدهد که مطالب و اطلاهاتی که شکل نوشتاری آن ممکن است تبدیل به یک مقاله طولانی شود به شکلی جذاب و زیبا بصورت دیداری به مخاطبان ارائه گردد.

در طراحی بنر اینفوگرافیک به دو صورت ارائه میگردد:
۱) اینفوگرافیک ایستا: که بصورت عکس و پوستر طراحی میگردد و شما میتوانید آن را چاپ و استفاده نمایید.
۲) اینفوگرافیک پویا: که توسط نرم افزار فلش ساخته میشود و مانند یک فیلم متحرک است و میتوانید از آن در صفحات وب خود استفاده نمایید.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">