مطالب تازه
خانه » طراحی سایت » توجه به طراحی ظاهری سایت یا محتوا

توجه به طراحی ظاهری سایت یا محتوا

 توجه به طراحی ظاهری سایت یا محتوا

بگذارید مساله را اینطور شروع کنیم، می خواهید وب سایتی را طراحی کنید و مشتری شما می خواهد خودش پس از طراحی کامل سایت اطلاعات وب سایت را وارد کند. بنابراین شما به عنوان طراح سایت دید واضحی از محتویاتی که بعدا در سایت وارد خواهد شد ندارید. چه تصمیمی می گیرید واضح است که مبنای طراحی خود را بر اساس استفاده از اطلاعات نمونه وب سایت گذاشته و قسمتهای مختلف وب سایت را با این اطلاعات پر کرده و طراحی وب سایت را به پایان می رسانید. سپس هنگامی که سایت توسط مشتری با اطلاعات اصلی پر می شود شاهد مشکلات بسیاری خواهید بود مثلا برای قسمتی ۱۵۰ کاراکتر در نظر گرفته اید و حالا فضای بیشتری لازم است، تیترها از فضای در نظر گرفته شده بیرون زده اند و مجموع این مشکلات تاثیر بدی بر ظاهر عمومی وب سایت گذاشته است. این نتیجه طراحی وب سایت بدون در نظر گرفتن اطلاعات و محتوای واقعی وب سایت است.

Firefox Screenshot 2015 07 18T06 18 01.321Zlogo  توجه به طراحی ظاهری سایت یا محتوا
در طرف دیگر چه اتفاقی می افتد اگر از ابتدا اطلاعات واقعی در دسترس شما باشد. هرچند وجود این اطلاعات کمک زیادی در هنگام طراحی ظاهر وب سایت به شما خواهد کرد اما نمی توانید تغییرات این محتوا را در آینده در نظر نگیرید، پس از اتمام کار طراحی سایت این اطلاعات بنا به نیاز مشتری دچار تغییر خواهند شد و دوباره دچار همان مشکلات قبلی ولی شاید در اندازه ای کمتر خواهید شد. پس چاره کار چیست؟

mockup2  توجه به طراحی ظاهری سایت یا محتوا

imagesclip  توجه به طراحی ظاهری سایت یا محتواطراحی ساختار اطلاعات وب سایت یا همان معماری اطلاعات

راه حل این دو مشکل طراحی و معماری اطلاعات سایت در مرحله نخست و پیش از طراحی ظاهری وب سایت می باشد با استفاده از این مدل طراحی، ظاهر و محتوای وب سایت هر دو درکنارهم وب سایتی موفق را می سازند.شناخت نیازهای مشتری اهداف، سلیقه، کاربران سایت و … همگی به ما به عنوان طراحی وب سایت در ایجاد سایتی با محتوای قوی و ظاهری مناسب کمک خواهند کرد. فرآیند معماری اطلاعات کمک می کند با محتویات وب سایت هر کدام در جای درست خود قرار گرفته از سردرگمی کاربر در سایت جلوگیری شده علاوه بر اینکه وب سایت ظاهری مناسب داشته و نشان دهنده نوع فعالیتی باشد که جهت آن طراحی شده است.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">