مطالب تازه
خانه » جوملا » جوملا چیست؟

جوملا چیست؟

جوملا چیست؟

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب است که مدیریت و انتشار آسان مطالب را امکان پذیر می سازد، امکانات گسترده ای دارد و با ابزار های خود امکان گسترش آسان نرم افزار را فراهم میکند. با جوملا می توانید وب سایت ها و سامانه های تحت وب قدرتمند و ارزشمندی را ایجاد کنید و به عبارت دیگر جوملا! یک سیستم مدیریت محتوا فوق العاده تحت وب است که در ساختن وب سایت و دیگر برنامه های تحت اینترنت به شما کمک می کند.

جوملا یک برنامه open source میباشد که به طور رایگان دراختیار همه قرار دارد شما براحتی می توانید سایت خود را با استفاده از جوملا راه اندازی کنید. جوملا از امکانات کافی برای راه اندازی یک سایت برخوردار است. اما اگر نیاز به امکانات بیشتری داشتید می توانید از قالب‌ها و افزونه‌های جوملا استفاده کنید امروزه جوملا در بسیاری از طراحی سایت ها به کار می رود. بسیاری از طراحان سایت برای ساده کردن کار طراحی سایت خود، از این cms های آماده استفاده می نمایند.

تاریخچه جوملا
اولین نسخه نرم افزار که جوملا ۱ نام داشت،نسخه توسعه داده شده مامبو بود و در سال ۲۰۰۵ انتشار یافت. گروهی از برنامه نویسان مامبو پس از جدا شدن از این تیم شروع به طراحی این نرم افزار کردند. جوملا در لغت به معنای همه با هم است که از زبان سواحلی گرفته شده است. نسخه های بعدی این نرم افزار جوملا ۱٫۵، ۱٫۶ ،۱٫۷ و ۲٫۵ میباشد.

joomlaclip جوملا چیست؟کاربردهای جوملا

جوملا به دلیل قابلیت انعطاف و گسترش فوق العاده خود قادر به ایجاد تمامی سامانه های تحت وب میباشد،در زیر به برخی از کاربرد های آن اشاره میکنیم:

  1. سایتهای خبری
  2. سایت های فروشگاهی
  3. برنامه های کاربردی دولت ها
  4. دانلودسنتر
  5. مراکز آزمون گیری
  6. سامانه های پشتیبانی
  7. دایرکتوری ها
  8.  وبسایتهای نگهداری مستندات

joomlaclip جوملا چیست؟امکانات جوملا:

برخی از امکانات، هنگام نصب جوملا همراه با آن نصب می شوند. دسته‌ای از آنها بطور پیش‌فرض فعال هستند و برای استفاده از بعضی دیگر نیاز است از مدیریت جوملا آنها را فعال کنید. برخی از امکانات پیش‌فرض جوملا عبارتند از:

imagesclip جوملا چیست؟دسته بندی و مدیریت مطالب
imagesclip جوملا چیست؟نمایش مطالب به گونه های مختلف
imagesclip جوملا چیست؟جستجو در محتوای سایت
imagesclip جوملا چیست؟مدیریت منو ها
imagesclip جوملا چیست؟مدیریت کاربران
imagesclip جوملا چیست؟تماس با کاربران
imagesclip جوملا چیست؟مدیریت رسانه ها
imagesclip جوملا چیست؟نظر سنجی و امتیاز دهی
imagesclip جوملا چیست؟خبرخوان و خروجی RSS
imagesclip جوملا چیست؟گروه بندی و تعیین دسترسی کاربران
imagesclip جوملا چیست؟ساخت نسخه قابل چاپ
imagesclip جوملا چیست؟پشتیبانی از زبانهای مختلف
imagesclip جوملا چیست؟بهینه سازی برای موتورهای جستجو

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">