مطالب تازه
خانه » مقالات » رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

رنگ‌های خنثی (neutrals) رنگ‌هایی هستند که نه به رنگ های اولیه تمایل دارند نه رنگ های ثانویه و از آنها به عنوان زمینه و در کنار رنگ‌های دیگر استفاده می‌شود. این رنگ ها معمولا تحت تاثیر رنگ‌های مجاور خود قرار می گیرد و در سطوح زیاد نه تنها آزار دهنده نیستند بلکه آرامش بخش و ملایم به‌نظر می‌رسند. رنگ‌های خنثی به تنهایی نیز می‌توانند یک ترکیب زیبا بسازند .

Untitled 1 300x158 رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

  • مشکی:

یکی از قوی‌ترین رنگ که در میان رنگ‌های خنثی قرار دارد مشکی است. این رنگ یاد آور شب، تیرگی، شیطان و ترس است . از طرفی هم سنگین و شیک می باشد. استفاده به‌جا از مشکی باعث جذابیت و شیک شدن کار می‌شود ولی برخی افراد این رنگ را رنگ عزا و ناراحتی می دانند. در طراحی بسیاری از سایت‌ها از رنگ مشکی استفاده شده زیرا استفاده از این رنگ به عنوان پس زمینه در طراحی سایت باعث می‌شود عناصر دیگر در صفحه جلوه بیشتری پیدا کنند. سایت‌هایی که به دنبال لوکس و زیبا نشان دادن محصولات خود به بیننده هستند از این رنگ استفاده می کنند .

colors in web 3 3 300x165 رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

  • سفید:

نقطه مقابل مشکی سفید است. رنگ سفید نشان دهنده پاکی و خلوص است و اما مانند مشکی هم‌نشینی خوبی با رنگ‌های دیگر دارد. سفید رنگ محبوب مینیمالیست‌ها می‌باشد و در پس‌زمینه اکثر وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود. این رنگ مناسب برای سایت‌های خبری و سایت‌هایی است که متن آن نسبت به تصویر بیشتر است. خوانایی متن مشکی بر روی زمینه سفید در مانیتور از هر ترکیب رنگی دیگری آسان‌تر است.

1329934784 261x300 رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

  • خاکستری:

خاکستری حس افسردگی را در خود دارد و رنگی خنثی است و خاکستری روشن حس سکوت و آرامش به طرح می‌بخشد. این رنگ تاثیری بر رنگ‌های اطراف خود نمی‌گذارد. یکی از مکمل های خوب برای رنگ‌های سایت طیف‌های مختلف خاکستری است. متمایل شدن این رنگ به سمت سفید خصوصیات سفید را با خود می‌آورد و سایه‌های تیره‌تر آن مانند مشکی عمل می‌کند. استفاده از این رنگ به صورت روشن در پس زمینه، زیاد دیده می‌شود . طیف‌های گوناگون خاکستری باعث می شود که طرح حالتی مدرن پیدا کند. ترکیب طوسی و سبز، یک ترکیب مدرن و زیبا همنشینی مناسب برای طیف‌های رنگی که تاثیری در آنها نمی‌گذارد.

colors in web 3 12 300x165 رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

  • قهوه ای:

رنگ قهوه ای نمادی برای چوب، چرم، طبیعت، سنگ است و رنگ زمینی است. استفاده از قهوه‌ای در طراحی سایت حس صمیمیت و گرما را به کار می بخشد و باعث گرم شدن ترکیب رنگ می‌شود. با توجه به نوع محصولات نیز می‌توان از این رنگ استفاده کرد. برای مثال رنگی مناسب برای وب سایت لوازم چوبی، قهوه، شکلات و… می‌باشد.

Untitled copy 300x157 رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

  • کِرِم:

کرم از ترکیب قهوه‌ای با سفید به وجود آمده . هم گرمای قهوه‌ای را داراست و  هم آرامش سفید را در خود دارد. از این رنگ معمولا در پس زمینه استفاده می‌شود. کرم رنگ کاغذ کاهی است و در پس زمینه متون، رنگی گرم و زیباست. رنگ کرم در سایت حالتی لطیف و گاهی قدیمی می‌دهد. این رنگ یکی از رنگ‌های اصلی در سبک رترو (Retro) می‌باشد . رنگ کرم هم مانند دیگر رنگ های خنثی همنشینی خوبی با اکثر رنگ‌ها دارد. رنگ اصلی در سبک Retro که حالتی کهنه و قدیمی به کار می‌بخشد.

1282193356 artinmycoffee 300x240 رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">