مطالب تازه
خانه » مقالات » انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

بسم الله الرحمن الرحیم

شاید تصویر بنر مورد استفاده در طراحی بنر حرفه ای نماینده ی همه ی محتوای سایت شما نباشد اما اولین قدم بعد انتخاب عنوان و کلیدواژه های مناسب در جلب خواننده ی بنر، همین انتخاب عکس مناسب، متناسب و جذاب است. این اصل مهمی است که البته عوامل مختلفی در آن تاثیر گذار است. در مقاله ی حاضر، به عوامل و ویژگی های مربوط به تصویر مناسب برای طراحی بنر در وب سایت اشاره می کنیم….

banner image 2 انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

  ترکیب عکس در طراحی بنر

آیا ترکیب یا همان کومپوزیسیون عکس مناسب هدف شما هست؟ آیا روانشناسی رنگ ها در طراحی بنر سایت رعایت شده است؟

banner image 11 rozbanner ir انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

اگر نیست، نگران نباشید. ابزارهایی نظیر فوتوشاپ و برنامه ی paint در ویندوز برای همین روزها تهیه شده اند! آیا قالب و عکس منتخب باهم جور در می آیند؟ باید در نظر داشت که به زور نمی شود عکس را داخل فضایی که قبلا توسط مدیر سایت طراحی شده است چپاند! عکسی انتخاب کنید که متناسب با فضای موجود است. مثلا عکس با قالب چهره به درد فضایی با قالب منظره نمی خورد! این نکته مخصوصا در طراحی بنر حرفه ای مهم است.

banner image 3 انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

   سطح جزئیات و تعادل طراحی

حتما یک چیزهایی راجع به حاشیه ی پررنگ تر از متن شنیده اید؟! عکس های شلوغ عکسهایی هستند که بیش از حد حواس خواننده را به خودشان جلب می کنند. پس در طراحی بنر آنلاین، از عکسهایی خلوت تر استفاده کنید.

banner image 9 rozbanner ir انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

ضمنا، در هر عکس برخی نقاط و عناصر بیشتر نظر خواننده را به خودشان جلب می کنند و به عبارتی وزن بیشتری دارند. پس در طراحی بنر حرفه ای، به این مورد هم توجه داشته باشید.

banner image 4 rozbanner ir انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

عناصر سنگین و سبک در عکس باید همه حضور فعال در تصویر داشته باشند، نه این که همه سنگین یا سبک باشند. درشتی و نرمی به هم در به است! اگر عکسی بیشر از حد دارای عناصر سنگین وزن باشد، توجه بیش از حدی به خود جلب می کند. خواننده به تماشاگر تبدیل می شود و دیگر با جرثقیل هم نمی شود او را بیرون کشید و دعوت به خواندن ادامه ی متن کرد!

photo balance انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر 

  طرح رنگ برای بنر

درست است که معمولا وسوسه می شویم از رنگهای شاد استفاده کنیم،

banner image 8 rozbanner ir انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

اما نباید فراموش کرد که تناسب با قالب و طرح وبسایت هم مهم است و باید هنگام استفاده از  عکس در نظر گرفته شود.

copy right انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

  

  کپی رایت و انتخاب تصویر بنر

باور کنید شوخی نمی کنم! می گویند باید برای استفاده از عکس اجازه گرفت. شاید بگویید در ایران ساز و کارش تعبیه نشده است، مخصوصا وقتی هدف طراحی بنر رایگان یا بنر ارزان است.

copy right2rozbanner ir انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

اما باز هم راههایی هست. وبسایت هایی که تصاویر رایگان با اجازه منتشر می کنند هم هستند. نیستند؟! یکی از روش های رعایت کپی رایت هم این است که  نام پایگاهی که عکس را از آن می گیرید حفظ کنید.

banner image 1 انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر 

    و دیگر چه……..؟

رعایت اخلاق در طراحی بنر

در طراحی بنر عکس باید منطبق با موازین اخلاقی باشد. رسم شده است از سایت های خارجی عکس گرفته شود و به این توجه نشود که مخاطب ما اکثرا مسلمانان ایرانی هستند.

banner image 7 rozbanner ir انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

پس لزومی ندارد وقتی تصویر ما حاوی عکس انسان است، بدون تفکر و تامل از عکس های بی حجاب استفاده کنیم. اگر اندکی حوصله کنیم، عکس هایی متناسب با فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی هم یافت می شود، که هنگام طراحی بنر از آن استفاده کنیم. نمی شود؟ گشتیم، بود، بگردید، که هست! :)

 

در صورت داشتن سوال در موارد فوق، می توانید در تجربه ی کارشناسان rozbanner.ir سهیم شوید.

 

درباره‌ی rezbba

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">