مطالب تازه
خانه » مقالات » طراحی لوگو به شیوه تصویری

طراحی لوگو به شیوه تصویری

طراحی لوگو به شیوه تصویری

در پست قبلی در مورد طراحی لوگو به شیوه نوشتاری آشنا شدیم تو این قسمت میخوایم در مورد طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تصویری یا شمایلی (ICONIC) آشنا شویم پس اگه مشتاقین بدونین با ما همراه باشید در این قسمت سعی کردیم ی نمونه از این لوگو را براتون بیاریم تا بیشتر متوجه بشید.
imagesclip طراحی لوگو به شیوه تصویری دسته اول طراحی لوگو و یا طراحی آرم با استفاده از اشکال و یا نمادهای گرافیکی می باشد که به این دسته از لوگوها و آرم ها، پیکتوگرام یا لوگو آیکونیک می گویند که همانطور که از نامش (pictogram) برمی آید، به آرم های تصویری گفته می شود که توسط اشکال ، فرم و خط بدون نوشتار و به صورت عموما انتزاعی و تجریدی طراحی می گردند.این نوع طراحی لوگو، عموما از پر طرفدارترین و شاید زیباترین انواع طراحی آرم ها و لوگوها باشد. اما معمولا از دیدگاه حرفه ای زمانی استفاده می گردد که کسب و کار شما و نام شرکت شما به خوبی شناخته شده باشد.

گاهی شرکت ها ابتدا با آرم تایپوگرافی وارد عرصه تجارت گشته و پس از ثبت نام تجاری خود و معرفی خود به بازار کسب و کار و مشتریان اقدام به طراحی لوگو ی پیکتوگرام برای تجارت خود می نمایند.در طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه پیکتوگرام بهتر است به مفاهیم القایی از اشکال و رابطه آن با مشتری و نوع فعالیت آن پرداخته شود. معمولا علائم القا کننده مفاهیم ویژه در خصوص موضوع خواهند بود. مثلا به آرم تجاری شرکت پژو اگر بنگرید، می بینید که هیچ ردی از خودرو در این لوگو مشاهده نمی شود، اما علامت شیر که سمبل قدرت و ریاست است، نوعی حس خوب در خصوص این محصول را منتقل می کند. بنابراین سمبل ها، نمادها یا نشانه ها بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در طراحی لوگو و یا طراحی آرم به شیوه پیکتوگرام استفاده می شود.

about004logo طراحی لوگو به شیوه تصویری

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">