مطالب تازه
خانه » مقالات » طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی

طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی

 طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی

همانطور که در قسمت قبلی گفتیم لوگوها، آرم ها یا نمادها عموما در قالب سه دسته کلی طراحی و پیاده سازی میشن که در پست های قبلی با لوگوی تصویری و لوگوی نوشتاری آشنا شدین.حالا تو این قسمت میخوایم راجع به لوگوی تلفیقی آشنا شویم این لوگو ترکیبیست از لوگوی تصویری و لوگوی نوشتاری که در قسمت زیر بیشتر براتون توضیح خواهم داد پس با ما همراه باشین.

طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی (MIXTURE LOGO):

این دسته از طراحی لوگو یا طراحی آرم، به شیوه استفاده همزمان از پیکتوگرام(لوگوی تصویری) و تایپوگرافی (لوگوی نوشتاری) می باشد که از همزیستی دو گونه پیام ساخته می شوند: پیام زبانی و پیام شمایل نگارانه. بدین گونه امکان پدید آمدن چند گونه رابطه بین این دو نوع پیام وجود دارد:

imagesclip طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی اجزای این دسته از لوگو ها می توانند همجوار هم باشند.

imagesclip طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی می توانند یکدیگر را تقویت کنند و یا موجب تثبیت یکدیگر شوند.

رابطه همجواری، بر این اصل استوار است است که نوشتار و تصویر در حکم دو واحد مستقل در کنار یکدیگر قرار می گیرند و هر جزء می تواند به صورت مستقل نیز کاربرد داشته باشد.رابطه تقویت و تثبیت نیز بر این اساس است تا میزان اثر بخشی لوگو دو چندان شود. این تقویت گاهی در حد معرفی نام برند شما در کنار تصویر لوگوی شماست و گاه در قالب ادغام نوشتار و تصویر در حالتی غیر قابل تجزیه صورت می پذیرد. طراحی لوگو به صورت تلفیقی یکی از پر کاربردترین شیوه های مورد استفاده لوگو در کشور می باشد و می توان گفت ضریب بالای ۷۰ درصد کمپانی ها و شرکت های ایرانی از چنین قالب لوگویی جهت معرفی و تبلیغات برند و کسب و کار خود استفاده می کنند.

About006 طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه تلفیقی

 

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">