مطالب تازه
خانه » مقالات » طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه نوشتاری

طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه نوشتاری

طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه نوشتاری

لوگو، آرم یا نشانه نمادیست برای بیان کردن یک عبارت کسب و کار و یا القا نمودن یک مفهوم. لوگو ، آرم و یا نشانه عموما بالقوه ترین نقش را در معرفی یک برند یا نام تجاری ایفا می کنند و به بیان ساده تر ریشه اصلی تبلیغات ، بازارسازی و جذب مشتری برای یک کسب و کار ،لوگوی آن مجموعه و کسب وکار محسوب می شود امروزه لوگو، نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات، صاحبان کسب و کار و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید مشتریانشان، استفاده می شود.

طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه نوشتاری (TYPOGRAPHY – LOGOTYPE):

از دیدگاه حرفه ای می توان گفت تفاوت خاصی میان طراحی لوگو یا طراحی آرم بر اساس شیوه تایپوگرافی و شیوه پیکتوگرام یا لوگوی آیکونیک وجود ندارد، در طراحی لوگو بر اساس تایپوگرافی یا همان لوگوی نوشتاری ، کلمات و حروف نیز خود تغییر شکل یافته و به نوعی اشکال یا فرم ها را تشکیل می دهند، اما به صورت اختصاصی می توان گفت: تایپوگرافی ها به آن دسته از نشانه ها اطلاق می شوند که عنوان نام شرکت، موسسه، برند یا محصول درقالب فونت و نوشتار به شکل نمادین طراحی و پیاده سازی شود، و حتی با کمی تغییرات تبدیل به اشکالی با محوریت حروف گردند.
نکته ای که در طراحی لوگو یا طراحی آرم بر اساس شیوه تایپوگرافی باید در نظر داشت، آن است که در این شیوه طراحی لوگو به هیچ وجه نباید خوانایی حروف یا کلمه از بین برود (البته این نکته در تایپوگرافی های هنری تا حدی صادق نمی باشد). همچنین طرح تایپوگرافی باید آنقدر واضح باشد که با کوچک و بزرگ شدن، از خوانایی آن کاسته نگردد.نکته مهم در طراحی لوگو ها یا آرم ها به شیوه تایپوگرافی، این است که از آنجا که نام شرکت یا کسب و کار، هدف اصلی طراحی لوگو قرار گرفته است، بنابراین باید در نظر اول نام، به وضوح و خوانا به چشم بخورد و اگر این گونه نباشد، طراحی لوگوی مجموعه شما با شکست روبرو شده است.همیشه پیچیده گی و شلوغی نمی تواند دلیل بر زیبایی و کار و تفکر بیشتر باشد. گاهی سادگی در طرح لوگو، مفاهیم و مقاصد را بیشتر القا می کند. اما نکته ای که در سادگی طراحی لوگو باید به آن توجه شود، این است که طرح ساده باید دلیل سادگی خود را نیز توجیه کند تا مخاطب سادگی طراحی لوگو را به حساب عدم طراحی صحیح نگذارد.

logo طراحی لوگو یا طراحی آرم به شیوه نوشتاری

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">