مطالب تازه
خانه » طراحی سایت » مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

در این قسمت شما عزیزان را با مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت آشنا می کنیم.

Order Tracking مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت  نرم افزار Flash، محصولی از شرکت macromedia (که در سال ۲۰۱۰، شرکت Adobe آنرا خریده)، فایل‌هایی بر اساس طراحی برداری یا وکتوری خروجی می‌دهد که با نصب Flash Player به راحتی روی صفحات وب اجرا می‌شود.

flash 128 مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

Order Tracking مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت دنیای فلش، دنیایی کاملا متفاوت با محیط گرافیک پیکسلی یا Bitmap بود. این قالب می توانست حرکتهای نرم و زیبایی از شکل‌ها و متن‌ها را با حجمی قابل قبول و گاه بسیار کمتر از معادل GIF خود تولید کند. برگ برنده دیگر فلش این بود که قابلیت تعاملی بودن را نیز داشت. اما مشکل آن این بود که روی همه مرورگرها این افزونه (Plug-in) نصب نبود و بنابراین همه لزوما نمی‌توانستند فلش را ببینند. اما ویژگیهای منحصر به فرد فلش و گسترش سریع آن، کمک کرد تا اکثریت کاربران اینترنت Flash Player کم حجم را دانلود و این قابلیت را فعال کنند. بدین ترتیب کم‌کم شاهد نقش پررنگ‌تر فلش در صفحات وب، و شکل گیری سایتهای Full-Flash بودیم.

jeremybennett sticky note pad and pencil clip art 9441 thmb مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت بنابراین می‌توان «استفاده از فلش» را در وب به سه دسته نه چندان متمایز تقسیم نمود:

1 2 thmb مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت  دسته اول فلشهای تبلیغاتی هستند که ادامه راه بنرها و لوگوهای GIF را با افکتها و حرکتهای پیشرفته‌ تر پیش می‌برند.

1 1 thmb 1 2 مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت  دسته دوم فلشهای تزئینی هستند که در بخشهای مختلف ساختار سایتها استفاده می‌شوند. برای مثال در طراحی هدر، منوها، کلیدها، اسلایدها و… ممکن است از فلش استفاده شود.

1 1 thmb 1 مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت  دسته سوم اصطلاحا سایتهای Full Flash هستند، که تمام سایت، اعم از ساختار و محتوا، تحت فلش اجرا می‌شود و دیگر از شیوه کدنویسی استاندارد طراحی صفحات وب برای ارائه محتوا استفاده نمی‌شود. اینگونه سایتهای اعجاب‌انگیز، سرشار از حرکتها و افکتهای متنوع، جذاب و خلاقانه‌ای هستند که در زمینه موشن‌گرافیک تحت وب حرف اول را می‌زند. تعاملی بودن این محیط در کنار قدرت فوق‌العاده فلش در خلق انیمیشن، موجب شد شاهکارهای آنلاینی خلق شود که در نوع خود بی نظیر باشد.

signal green 150x150 thmb مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت معایب سایتهای فول فلش را در مطالب بعدی برایتان ذکر می کنیم پس با ما همراه باشید.

نمونه ای از سایت های فول فلش:

glaceau مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

نمونه ای از سایت های فول فلش

bebiko مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

نمونه ای از سایت های فول فلش

theologos مزایا و معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت

نمونه ای از سایت های فول فلش

 

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">