مطالب تازه
خانه » جوملا » معایب جوملا

معایب جوملا

معایب جوملا

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان است. این نرم افزار که از سال ۲۰۰۵ تولید شده و از سال ۲۰۰۷ تقریبا مهمترین و بزرگترین نرم افزار طراحی سایت شناخته شده است، یکی از بهترین انتخاب ها برای پیاده سازی سایت های اینترنتی در هر ابعادی است.محیط ساده و کاربر پسند این برنامه به شما امکان می دهد تا کوچکترین سایت ها تا بزرگترین سایت ها را با آن پیاده سازی کنید با وجود این همه مزایا این نرم افزار مزایایی هم به دنبال دارد که در این پست قصد داریم به معایب جوملا بپردازیم.

joomala معایب جوملا

 

درست است طراحی سایت با جوملا بسیار ارزان و به صرفه می باشد اما،کافی ست چند نمونه از معایب جوملا را بدانید:

imagesclip معایب جوملاکدهای مخفی و امنیت پایین: بسیاری از افزونه ها و ماژول های آماده ی جوملا، حاوی کد های مخفی می باشند که به عنوان یا تبلیغات منفی و یا ویروس ها و کرم هایی برای به سرقت بردن اطلاعات شما از منابع وب سایتتان، استفاده می شوند. پس بهتر است از ورود آنها جلوگیری نماییم. که این کار نیاز به آشنایی با اندکی کد نویسی می باشد.

imagesclip معایب جوملاعدم امکان تغییرات جزئی و سلیقه ایی: یکی از معایبی که حتما بعد از استفاده از جوملا با آن برخورد خواهید نمود، این می باشد که نمی توانید بسیاری از تغییرات مد نظر خود را در قالب و ابزار های آن انجام دهید. مثلا بخش فروشگاه اینترنتی راه اندازی نمودید و نمی توانید بیشتر از چند آیتم مثل، انتخاب کلا و گزینه خرید، به آن اضافه نمایید. حتی بسیاری از تغییرات در قالب های آن که مد نظرتان می باشند را نمی توانید انجام دهید.

imagesclip معایب جوملارایگان بودن آن: شاید به خود بگویید که چرا این گزینه را هم در معایب و هم  در مزایای جوملا استفاده کرده ام. اما برای تصدیق این حرف خود که رایگان بودن جوملا نیز یک عیب است، به یک ضرب و المثل قدیمی بسنده می کنم: ” هیچ ارزان ایی بی حکمت نیست “ .

imagesclip معایب جوملابهینه نبودن طراحی سایت با جوملا: عیب بزرگ دیگری که می توان به آن اشاره کرد، این می باشد که سایت های طراحی شده با جوملا، اصول طراحی وب را رعایت نکرده اند و این باعث می شود که موتور های جست و جو که قرار است بزرگترین بازاریاب ما در جامه ی مجازی باشند، نتوانند محتوای سایت های ما را ببینند و به کاربران معرفی نمایند؛ همچنین با توجه به عیب اول و وجود کد های مخفی و تبلیغاتی، حتی ممکن است موتور های جست و جو وب سایت ما را اسپم و تبلیغات مضرر بشناسند و هرگز به کاربران معرفی نمایند.

امیدوارم از این پست بخوبی استفاده کرده باشید جهت کسب اطلاعات بیشتر از طراحی بنر با ما تماس بگیرید.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">