مطالب تازه
خانه » طراحی بنر » معنی های دو واژه ی پوستر و بنر

معنی های دو واژه ی پوستر و بنر

معنی های دو واژه ی پوستر و بنر

پوسترها صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته ها، طرح ها، نقاشی ها و نظیر آن چاپ شده است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها و یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده اند. پوسترهای معمولی از نقاشی و نوشته تشکیل شده اند اما ممکن است یک پوستر دارای نقاشی محض یا نوشته تنها باشد. پوسترها ممکن است برای جلب توجه و یا اطلاع رسانی بر روی دیوارها چسبانده شوند. اهداف پوسترها چند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد و یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی استفاده زیادی می شود.
بنر در واقع همانند یک پرچم یا قسمتی از یک پارچه است که در آن لوگو و یا نماد چیزی به نمایش گذاشته می شود و حاوی پیامی است.

webdesign1 معنی های دو واژه ی پوستر و بنر

البته امروزه شما به هر نوع پارچه و یا کاغذی که در ابعاد بزرگ (معمولاً بزرگتر از A2 ) چاپ می شود بنر می گویید چرا که تفاوت بنر و پوستر در دنیای کنونی سایز چاپ شده ی آنها می باشد نه کیفیت و یا اصول طراحی ، با این حال بایستی این نکته فراموش نشود که در پوستر می توان مطالب بیشتری را مطرح کرد ولی معمولاً بنر ها همانطور که از تعریفشان مشخص است بایستی اشاره ای به یک موضوع باشند نه اینکه شرح مفصل یک موضوع باشند حال این اشاره می تواند یک آرم و یا یک جمله باشد.

home gallery02 معنی های دو واژه ی پوستر و بنر

امروزه از پوستر به عنوان شناسنامه یک محصول نام می برند ، یک پوستر زیبا و مناسب در حکم یک فروش موفق و یا جلب توجه زیاد به موضوع دلخواه شماست آنچه که من در طراحی پوستر ها مورد نظر قرار می دهم در درجه اول ارتباط موضوعی طرح پوستر با موضوع مورد نظر سفارش دهنده است این ارتباط می تواند علاوه بر طرح شامل رنگ و چیدمان مطالب پوستر هم بشود ، در طراحی بنر نیز نکته مهم رساندن مفهوم است از نظر من یک بنر خوب بنری هست که شلوغ نباشد و به شکلی ساده بتواند اصل موضوع را منتقل کند.

معمولاً پوستر ها در این ابعاد چاپ می شوند :

  • A4 که در سایز ۲۱ در ۲۹٫۷ سانتی متر می باشد
  • A3 که در سایز ۲۹٫۷ در ۴۲ سانتی متر می باشد
  • A2 که در سایز ۴۲ در ۵۹٫۴ سانتی متر می باشد

با این تفاصیر اگر شما هم نیاز به طراحی یک پوستر و یا بنر مناسب دارید کافی است با من تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در اختیار من بگذارید تا در کوتاهترین زمان ممکن پوستر و بنر خود را دریافت کنید.همین امروز به افزایش راندمان تفکر خودتان در فردا جامه عمل بپوشانید!

برای طراحی بنر با کیفیت با ما تماس بگیرید

درباره‌ی نرگس جلیلی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">