مطالب تازه
خانه » مقالات » مواردی که در طراحی سایت آزاردهنده هستند!!

مواردی که در طراحی سایت آزاردهنده هستند!!

بسیاری از شرکت ها، در قسمت بالای صفحه سایت از یک فایل فلش استفاده می کنند. فایل های فلشی که حاوی تصاویر گرافیکی متحرک و شناور هستند و گاهی به همراه یک موسیقی ملایم ، که می تواند فضای بسیار زیبایی را برای کاربر فراهم کند. اما پس از کمی گشت و گذار در سایت این همین فضای زیبا بسیار آزار دهنده می شود، چون با هر کلیک بر روی صفحه، فایل فلش مجددا از ابتدا شروع می شود. وب سایتی که در ابتدابرای کاربر بسیار خوشایند بود حالا به یک عامل آزاردهنده مبدل می گردد که تمرکز کاربر را از بین برده و خواندن مطالب صفحه را برای او مشکل می کند.

simple img banners flash 300x102 مواردی که در طراحی سایت آزاردهنده هستند!!

موارد آزاردهنده در سایت

سیاری از کسانی که برای اولین بار تصمیم به طراحی سایت می گیرند، به دنبال اجرای ایده های خود همراه با یک طراحی بیش از حد هستند. صاحبان سایت اغلب این نکته را فراموش می کنند که سایشان باید پیامی برای کاربران در جهت معرفی شرکت باشد، نه مکانی برای نمایش میزان توانایی طراحان سایت. داشتن یک هدر (Header) جذاب برای صفحات سایت بد نیست، اما آیا واقعا آشفته کردن ذهن کاربر با استفاده از آن ضرورت دارد؟

حالا می خواهیم نکاتی دیگر را مطرح کنیم که ممکن است در طراحی سایت آزاردهنده باشد. از جمله:

  1. فونت های بزرگ: اگر وب سایت شما طراحی کردید برای افرادی که دچار ناتوانی بینایی هستند ساخته نشده است، با استفاده از فونت های بزرگ انگار دارید به روی کاربران سایت فریاد می زنید که مورد پسند هیچ کاربری نیست.
  2. فونت های کوچک: اگر می خواهید بازدید کنندگان سایتتان به راحتی مطالب شما را مطالعه کنند از فونت های خیلی ریز استفاده نکنید.
  3. موسیقی زمینه: در صورتیکه شما صاحب یک رادیوی آنلاین یا فروشگاه محصولات صوتی نیستید، ضرورتی ندارد از فایل های صوتی در پس زمینه صفحات استفاده کنید.
  4. پیغام های تمام صفحه: نمایش اطلاعات بر روی یکدیگر در طراحی سایت می توانند بسیار مفید و کاربردی باشند، اما سعی نکنید کاربران را مجبور به خواندن پیغام های خود کنید.
  5. پنجره پاپ آپ: امروزه در بسیاری از مرورگر ها پنجره های پاپ آپ مسدود شده اند، اما بسیاری از صاحبان سایت همچنان به استفاده از آن ادامه می دهند. قسمت آزاردهنده پاپ آپ ها این است که ما اغلب اطلاعات مفید را نیز در نتیجه مسدود شدن پاپ آپ ها از دست می دهیم.
images 2 300x85 مواردی که در طراحی سایت آزاردهنده هستند!!

موارد آزاردهنده در سایت

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">