مطالب تازه
خانه » مقالات » نکاتی درمورد طراحی وب سایت (۱)

نکاتی درمورد طراحی وب سایت (۱)

افراد مختلف حقیقی یا شرکتی و سازمانی برای اینکه بتوانند مطالب را که مورد نیاز خود را به مردم کشورشان ارائه دهند ، باید یک وب سایت خوب و  استاندارد را برپا کرده تا جوابگوی نیاز خود برای کسب درآمد و نیاز مخاطبان برای کسب اطلاعات لازم باشد . در واقع طراحی و ساخت وب سایت این امکان را می دهد که افراد محصولاتشان را برای تبلیغ کسب و کار خود ارائه دهند و منبعی برای کسب درآمد ایجاد کنند. راه اندازی یک سایت حرفه ای می تواند بعد از مدتی یک منبع درآمد اینترنتی مناسب برای مدیر آن باشد و این مورد فقط با رعایت یک سری استانداردها و اصول و قوانین در طراحی وب سایت میسر می شود.

website design header inner 300x125 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

نکاتی درمورد طراحی وب سایت

نکانی که در اینجا برایتان ذکر میکنم، از جمله نکات کلیدی طراحی یک وب سایت مناسب هستند..

  • محتوا و اهداف یک وب سایت:

یکی از مهم ترین اهداف از راه اندازی یک وب سایت ، این است که خواننده و کاربران را از طریق موتورهای جستجو و بک لینک ها جذب کرد. شما باید از همان ابتدای راه اندازی سایت خود اهداف و سیاست اصلی سایت را با مطالب و مقالات ، خدمات و محصولات و چیزهای دیگر که در راس کارتان قرار دارند ،مشخص کنید . اگر مطالب و طراحی سایت شما نتواند کاربران را جذب کند و آنها دوباره برای خواندن مطالب شما به سایتتان برنگردند ، مطمئن باشید که مشتریان و خوانندگان بالقوه خودتان را از دست خواهید داد . به همین دلیل لازم است از همان ابتدا نوع سایت ، طراحی سایت و هدف اصلی از ارائه مطالب به کاربران را مدنظر داشته باشید.

fotolia copy 300x225 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

اهداف و محتوا سایت

  • طرح اولیه سایت:

بعد از این که اهداف سایت را نعیین کردید ، بهتر است یک اتود اولیه یا به قولی اسکچ ( sketch ) وب سایت را بر روی یک تکه کاغذ بکشید تا نحوه چیدمان اولیه سایتتان را پیدا کنید . این کار باعث می شود تا یک درک کلی از ساختار سایت و نحوه قرارگیری عناصر سایت در کنار هم در دهنتان نقش ببندد و این کار شما را در طراحی بسیار راحتتر خواهد کرد و می توانید به راحتی ترسیم های مختلفی را داشته باشید تا در نهایت به شکل و ساختار دلخواهتان دست پیدا کنید.

do it yourself website system 300x204 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

طرح اولیه سایت

  • استاندارد طراحی وب سایت:

شما برای طراحی سایت خود باید از استاندارهای رایج جهانی استفاده کنید زیرا به شما و کاربرانتان کمک می کند تا اطلاعات و مطالبتان با ساختاری درست در تمام مرورگرها بارگذاری کرده و نمایش دهید و سایت شما سریعتر در موتورهای جستجو بررسی و ایندکس شوند. در هنگام طراحی سایت خود این نکته را در نظر داشته باشید که هنوز هم در ایران خیلی از افراد هنوز هم از اکسپلورر ۶ استفاده می کنند ، گرچه این نسخه بسیار کم در جهان استفاده می شود و در حال حاضر اکثرا از مرورگرهای سریع مثل فایرفاکس و کروم استفاده می کنند ولی شما باید این مرورگر را هم برای بارگذاری سایتتان مدنظر قرار دهید. سعی کنید برای رعایت استاندارها از سایت های مشهور و مرجع های معتبر استفاده و الگوبرداری کنید.

sitedesign standard 300x295 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

استانداردهای طراحی وب

  • رنگ آمیزی وب سایت:

بعد از اینکه طرح اولیه سایت را مشخص کردید باید به فکر رنگ آمیزی آن باشید. در رنگ آمیزی سایت شما مختار هستید هر رنگی که می خواهید استفاده کنید فقط حواستان باشد از رنگ هایی استفاده کنید که جذاب باشد و چشم بیننده را خسته نکند. اگر از رنگ های مختلف و غیرهمگون و آزاردهنده در طراحی خودتان استفاده کنید، خیلی سریع بازدیدکننده های خود را از دست می دهید و سایتتان آزاردهنده می شود.

colorchart html 300x269 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

رنگ آمیزی وب سایت

  • گرافیک و رابط کاربری وب سایت:

یکی دیگر از کارهای مهمی که باید انجام دهید طراحی خاص وب سایتتان است و در نظر گرفتن ظاهری زیبا و متناسب با محتوا سایت است. طراحی سایت باید ساده باشد چون اگر سایت شما پر از عناصر گرافیکی باشد بیننده را خسته می کند. نکته دیگر بعد از ظاهر سایت رابط کاربری آن است و باید منتناسب با استانداردهای موجود صورت گیرد. طوری که بیننده وقتی وارد سایت می شود او را به بخش های مختلف هدایت کند و او را مجاب به استفاده از قسمت های دیگر سایت کند.

web design belfast 1 copy 300x139 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

گرافیک وب سایت

  • نگارش متن و نوشته ها:

به این نکته توجه کنید که ممکن است مخاطبان شما از افراد میانسال یا کم بینا تشکیل شده باشد که اگر از فونت های ناخوانا و یا رنگ روشن و با سایزهای غیرمتعارف و یا کوچک استفاده کنید ، آنها را از دست خواهید داد.همچنین که هدف اصلی شما از راه اندازی یک وب سایت ، جلب توجه کابران از طریق نوع طراحی و قرار دادن مطالب مفید در سایتتان است و کاربر برای نیازش به سایت شما مراجعه می کند ، پس سعی کنید مقالات و متون خود را با فونت های مناسب و با سایز و اندازه های استاندارد و رنگ های قابل تشخیص که قابل خواندن و تفکیک دادن هستند در صفحات وب خود به کار ببرید.

web design tips companies 300x187 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

نوشته سایت

  • تصاویر در وب سایت:

استفاده از تصاویر با کیفیت بالا در بین مطالب و در فضاهای مختلف سایت ، می تواند ارزشی سایت را بالا ببرد . هم چنین توجه کنید که سایز عکس ها و تصاویر استفاده شده را قبل از قرار دادن در سایتتان توسط برنامه های کم حجم کننده تصویر مثل فتوشاپ ، کم حجم و متعادل کنید تا سرعت بارگذاری و لود صفحات وب شما بیشتر شود. تصاویر بسیار زیادی در سطح وب و به صورت رایگان و البته با کیفیت بالا وجود دارد که کافیست برای مطالب خود به آنها مراجعه کنید و یا از موتور جستجوگر عکسی بهره ببرید. همچنین از به کار بردن بیش از حد تصاویر هم اجتناب کنید و تصاویر را نه خیلی کوچک و یا بزرگ به کار نبرید.

web medium 300x238 نکاتی درمورد طراحی وب سایت (1)

تصاویر در وب سایت

 

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">