مطالب تازه
خانه » اخبار گرافیک » نکاتی در مورد سایز تصاویر در طراحی سایت

نکاتی در مورد سایز تصاویر در طراحی سایت

در هنگام طراحی سایت در مورد چگونگی قرار گرفتن تصاویر و عکس هایی که می خواهید در وب سایت تان استفاده کنید، باید حتماً  فکر کنید. تمامی اینها در قالب دیجیتالی در کامپیوتر شما وجود دارد و می تواند بر روی وب سرور ذخیره شود و در وب سایت ممکن است به معنای نمودارها و یا نقشه ها همانند عکس های استاندارد باشد. که اگر در هنگام استفاده با مشکلات خاصی روبرو شده باشد ، موجب می شود که بازدیدکنندگان در وب سایت شما با اختلافاتی در تصاویر روبرو شوند.

junk design 300x239 نکاتی در مورد سایز تصاویر در طراحی سایت

سایز تصاویر در طراحی سایت

  • سایز تصاویر:

دوربین های پیشرفته دیجیتالی که در حال حاضر در دسترس اکثر افراد می باشد، دارای سایزهایی از ۱ مگاپیکسل تا ۱۰ تا ۱۲ مگاپیکسل و یا بیشتر می باشد که در نتیجه سایز تصاویر در هر یک افزایش می یابد . به همین دلیل تصاویر و یا عکسها می تواند در اشکال و سایز های متفاوتی باشد. ممکن است شما هم این تجربه را داشته باشید هنگامی که یکی از دوستان شما برایتان ایمیلی می فرستد که حاوی عکس بوده و با دوربین جدید خود گرفته است ، فایل فزستاده شده احتمالاً خیلی بزرگ و حجیم می باشد و دانلود آن خیلی طول می کشد؛ حتی اگر اینترنت شما پر سرعت باشد!

حال اگر در هنگام طراحی سایت بخواهید از چنین عکسهای حجیمی استفاده کنید؛ دقیقاً همان اتفاق برای شما می افتد: مدت زیادی طول می کشد تا آن عکس که در وب سایت شما وجود دارد دانلود شده و در مرورگرتان باز شود.

21431 b 300x214 نکاتی در مورد سایز تصاویر در طراحی سایت

سایز تصاویر در طراحی سایت

کاری که در هنگام ساخت و بهینه سازی وب سایت باید انجام شود این است که تصاویر و عکسهای مورد نظر را حتماً به وسیلهء نرم افزار ویرایشگر عکس re-size نمایید. البته کار بسیار ساده ای است: نرم افزار ویرایشگر را باز نمایید، روی منوی آن کلیک نمایید و عکس مورد نظر را مشخص نمایید. و تعداد پیکسل های عرضی(افقی) عکس را متناسب با صفحهء وب سایت تان می کنید.

به طور مثال یک عکس که پیکسل عرضی آن ۱۰۰۰ است را به یک چهارم یعنی ۲۵۰ پیکسل تغییر دهید و اجازه دهید که نرم افزار به صورت خودکار طول(عمودی) عکس و حجم آن را تغییر دهد. سپس گزینهء “حفظ نسبت” یا maintain aspect ratio یا عباراتی مشابه این را اعمال نمایید.

Resize Me android 300x216 نکاتی در مورد سایز تصاویر در طراحی سایت

سایز تصاویر در طراحی سایت

قبل از ذخیره عکس می توانید در آن کیفیتها و یا رزولوشن های مختلفی را در سطوح بالا و پایین را اعمال کنید .  رزولوشن پایین برای وب سایت های معمول کافی خواهد بود مگر در مواردی که هدف شما طراحی سایت های “هنری” است . بعضی از ویرایشگرهای عکس به شما گزینه های خاص تری برای ذخیره سازی عکس با رزولوشن مناسب در وب سایت ارائه می نماید. در نهایت گزینهء ذخیره ” save as” را انتخاب نموده تا عکس ویرایش شدهء شما با نام دیگری بر روی نسخهء اصلی ذخیره نشود.

با رعایت این نکات در طراحی و بهینه سازی وب سایت تان می توانید سرعت دانلود صفحات وب سایت تان را بالا ببرید. این امر در راحتی بازدیدکنندگان وب سایت شما و میزان رضایت آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">