مطالب تازه
خانه » مقالات » نکاتی در مورد طراحی وب سایت (۲)

نکاتی در مورد طراحی وب سایت (۲)

در مقاله قبل چند نکته در مورد طراحی وب گفته شد. در این مقاله ادامه نکات را ذکر می کنم.

  • ساختار لینک ها در وب سایت:

سعی کنید رنگ لینک ها و عناوینی طوری انتخاب کنید که ، رنگی متفاوت از رنگ پیش فرض لینک ها داشته باشد . همچنین رنگ لینک ها را مطابق با رنگ و حال و هوای فضای وب سایتتان قرار دهید و تمام لینک های خود را در متن هابا یک رنگ نمایش دهید تا کاربران را هم سردرگم نکرده باشید. هم چنین خط زیر لینک ها را هیچ وقت پاک یا حذف نکنید ، زیرا کاربران به نوع قرار گیری و شکل و شمایل زیرخط دار بودن لینک ها عادت کرده اند و با دیدن خط زیر یک نوشته ، سریعا می فهمند که این متن لینک شده است.

link building 580x440 300x227 نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

لینک ها در وب سایت

  • تبلیغات در وب سایت :

بعد از اینکه مدتی از راه اندازی سایت بگذرد، مدیران وب سایت به فکر جذب تبلیغات در سایتشان می افتند که راهی دیگر برای کسب درآمد است.ولی توجه داشته باشید که این تبلیغات نباید تعدادشان زیاد باشد تا چشم بیننده را خسته کند ،همچنین از قبل جایی را در طراحی خود برای این تبلیغات مشخص کنید. هم اینکه سعی کنید تا جایی که امکان دارد از فلش برای تبلیغات کمتر استفاده کنید تا سایت را شلوغ نکند.

6banners vectoriraniangraphic.com  300x271 نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

تبلیغات در وب سایت

  • سرعت بارگذاری وب سایت:

یک مورد مهم در طراحی وب ، سرعت و بارگذاری وب سایت است که در همان ابتدای طراحی باید به آن توجه کرد. سریع کردن سرعت لود با کاهش حجم تصاویر و کمتر استفاده کردن از عناصر گرافیکی میسر می شود . زیرا کاربران اصلا دوست ندارند که زمان زیادی را برای بارگذاری یک سایت صرف کنند. پس شما باید سرعت لود صفحات را با رعایت استانداردهای لازم تا حد ممکن بالاتر ببرید تا مشتریان خود را از دست ندهید.

images 1 نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

سرعت بارگذاری سایت

  • بهینه سازی و و سئو وب سایت :

طراح یا مدیر سایت در کنار طراحی که برای سایت انجام می دهد ، باید با رعایت استانداردهای بهینه سازی ، سایت خود را برای موتورهای جستجو آماده کند که منبع اصلی برای فرستادن کاربران به سایت ها است . طراحان باید با راهکارهای سئو کاملا آشنا باشند زیرا بهینه سازی و سئو سایت یک بخش مهم از طراحی وب است . با رعایت ساختار سئو و بهینه سازی مناسب کدها در هنگام طراحی و در نظر گرفتن اصول نگارش و نحوه قرار گیری مقالات در سایت ، موتورهای جستجوگر راحتتر و سریع تر می توانند عناوین و محتوای سایت را مورد بررسی قرار دهند.

images نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

سئو وب سایت

  • بهینه سازی وب سایت برای مرورگرها:

در نکات قبل هم گفتیم که هنگام طراحی سایت باید با تمام مرورگرهای جدید و قدیم سازگار باشد. در ایران معمولا سایت ها را برای مرورگرهای اکسپلورر ۶ تا ۹ و فایرفاکس و کروم و اپرا تنظیم می کنند. چون اگر سایت خود را فقط برای یک یا دو مرورگر تنظیم کنید که کاربرانی که با مرورگرهای مختلف در سایت شما وارد می شوند را از دست خواهید داد.

2013101709 footofan com copy 300x187 نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

بهینه سازی وب سایت برای مرورگرها

  • سادگی وب سایت:

سعی کنید طرحی که برای وب سایت خود در نظر می گیرید طرحی ساده و زیبا باشد، چون باعث می شود که کاربران دوباره وارد سایت شما شوند و جنبه زیبایی و خلاقانه بودن را در ذهن کاربر تداعی کنید. همچنین قبل از راه اندازی سایت خود بر روی هاست شخصی ، سعی کنید از یک یا چند نفر خبره و کاربر عادی درخواست کنید تا طراحی شما را مورد بازبینی قرار دهند تا بتوانید عیوبی را که از چشم شما دور مانده اند را رفع کنید.

web page design 288x300 نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

سادگی وب سایت

  • تحلیل کاربران وب سایت:

با تست رفتار کاربران در سایت می توانید بفهمید که ساختار سایت و نحوه بهینه سازی سایت شما در موتورهای جستجو در حد بالایی قرار دارد و یا نیاز دازید که سایت را دوباره طراحی یا بهینه سازی کنید. بعد از روی کار آمدن سایت ، با استفاده از ابزارهای بررسی و آنالیزی مانند گوگل آنالیز می توانید رفتار و عملکرد سایت خود و کاربرانتان را به راحتی زیر ذره بین برده تا بفهمید که طراحی سایت و مطالب و محتوای تولیدی شما مورد پسند آنها واقع شده است یا خیر.

google analytics v2 dashboard 300x247 نکاتی در مورد طراحی وب سایت (2)

تحلیل کاربران وب سایت

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">