مطالب تازه
خانه » اخبار گرافیک » نکاتی کلیدی درباره طراحی یک پوستر تاثیر گذار

نکاتی کلیدی درباره طراحی یک پوستر تاثیر گذار

پوستر یک رسانه بصری است که با مخاطب ارتباط برقرار می کند با اطلاعات ضروری که در مورد یک محصول دارد. یک طراح می تواند با نگاه کردن به یک صفحه سفید و تخیل پردازی یک پوستر را طراحی کند. ولی اگر او با نحوه شروع طراحی پوستر آشنا نباشد از هیچ منبع الهام بخشی نمی تواند استفاده کند.

69 copy 200x300 نکاتی کلیدی درباره طراحی یک پوستر تاثیر گذار

نکاتی کلیدی درباره طراحی یک پوستر تاثیر گذار

  • توجه کردن

شما اول باید در مورد عکس ها و یا طرح های گرافیکی که می خواهید از آنها استفاده کنید تصمیم گیری کنید. برخی از طراحان سعی می کنند از فضاهای باز زیاد برای ایجاد یک محیط تاثیر گذار استفاده کرده و مطلب را در یک قسمت محدود متمرکز کنند. عده ای دیگر از طراحان ترجیح می دهند از تصاویر گرافیکی زیاد استفاده کنند، که باعث تخریب تخیلات و تصورات آنها نسبت به آنچه در مورد طرح نهایی پوستر در ذهن داشته اند می شود. در اینجا نقش فونت بسیار اهمیت دارد چون یک فونت مناسب در یک پوستر باعث متوقف کردن عابر و جلب توجه او برای خواندن مطالب آن می شود. نکته ای که ذکر شد اصل اولیه طراحی یک پوستر مطلوب است.

  • پوستر را ساده طراحی کنید

درست است که ایده های خود را با استفاده از رنگ و عناصر گرافیکی به تصویر می کشید ولی نباید از عناصر زیاد در طرح خود استفاده کنید. مخاطبان نمی خواهتد وقت خود را صرف خواندن مطالب یک پوستر کند. به همین دلیل شما می توانید یک آدرس اینترنتی برای کاربرانی و مخاطبانی که به دنبال جزییات هستند در پوستر قرار دهید.

  • از فونت های جذاب و زیبا استفاده کنید

از فونت های ساده استفاده کنید، فونت های عجیب و غریب باعث رمز گونه شدن پوستر می شوند. از بکار بردن فونت های مختلف در طراحی پوستر خودداری کنید.برای مثال فونت sans-serif یک فونت مناسب برای عنوان است.

  • در مورد اطلاعاتی که باید در پوستر قرار گیرد فکر کنید

در پوستر ابتدا اطلاعات ضروری و مهم را استفاده کتید، و بعد اطلاعاتی که درجه اهمیت پایین تری دارند را قرار دهید. هنگامی که به این شکل عمل می کنید باعث می شود چشم بیننده هر قسمت را پس از دیگری دنبال کند تا به انتهای مطالب برسد.

  • استفاده هوشمندانه از رنگ ها

اگر قبلا چیزی در مورد تئوری رنگ نمی دانستید حتما آن را یاد بگیرید زیرا توجه به رنگ بندی پوستر اهمیت زیادی دارد. برای تکمیل رنگ بندی ها از تخیلات و قوه تصور خود استفاده کنید.

  • مختصر و مفید فکر کنید

وقتی می خواهید یک پوستر را طراحی کنید ، حفظ و ایجاد تعادل نکته ای است که فکر ما را در گیر می کند. پوستر را با اطلاعات زیاد سنگین و پیچیده نکنید. مطالب پوستر را به دو بخش تقسیم کرده و نکات مهم هر یک را ارزیابی کنید.

  • شکستن قوانین

حالا… اگر قوانینی را که در بالا گفنیم را زیر پا بگذارید یک پوستر فوق العاده خواهید داشت!! مهم دانستن قوانین است در اینصورت شما می توانید آنها را به گونه ای بهتر و موثر تر بکار گیرید.

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">