مطالب تازه
خانه » طراحی سایت » چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی

چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی

 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی

در این مقاله، به بررسی نکات مهمی میپردازیم که باعث میشود کاربر به بازدید مجدد از سایت شما ترغیب شود.وب سایت را در این مقاله، ایستگاه اینترنتی نامیده ایم. چراکه محلی برای توقف کاربر در سایت طراحی شده شماست.

pencil character businessman with briefcase 0521 1004 3015 3052 SMU thmb چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی اکنون داشتن ایستگاه اینترنتی به رویدادی همه گیر تبدیل شده است و کم کم هر کاربری دوست دارد در گستره ی جهانگیر اینترنت برای خودش گوشه ای داشته باشد اداره ها وسازمان ها که جای خود دارد هم اکنون بسیاری از حوزه ها و معاونت ها در وزاتخانه های گوناگون به ایجاد ایستگاه های اختصاصی در اینترنت روی آورده اند که رویداد خجسته ای است.

pencil character businessman with briefcase 0521 1004 3015 3052 SMU thmb چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتیاما در طراحی ایستگاه ها باید به نکاتی توجه داشت تا بازدید کاربران مختلف از این ایستگاه ها، بازدید اول و آخرشان نباشد. طراحان این ایستگاه ها از برخی کارها باید حتما خودداری کنند، که برخی از آنها عبارتند از:

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی ناممکن ساختن گشت وگذار در ایستگاه اینترنتی:
بازدید کنندگان از طراحی چیزی نمی دانند و هر گونه پیچ و خم زیادی در ایستگاه اینترنتی آنها را فراری می دهد. بنابراین به طور مداوم باید ایستگاه را از این نظر بهینه سازی کرد که ایستگاهی خوش دست و” آسان گشت” ارایه شود.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی بیشتر بودن تبلیغات از مطالب:
هیچ کس از پول درآوردن بدش نمی آید اما اگر تبلیغات در ایستگاه اینترنتی بیش از مطالب و محتوا باشد، شست بازدید کنندگان خبردار می شود و دیگر به سراغ چنین ایستگاهی نمی آیند. بازدید کننده هم که نباشد پس تبلیغات،ارزشی ندارد.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی کوتاهی در نگهداری ایستگاه:
ایستگاهی که اطلاعاتش بیات و منسوخ باشد یا خطاهایش مزمن باشد برای هیچ بازدید کننده ای گیرایی ندارد. اگر ” به هنگام سازی” روزانه ممکن نیست، به طور هفتگی باید اطلاعات را نوسازی کرد.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی سؤال پیچ کردن بازدید کنندگان:
کسب اطلاعات درباره ی بازدید کنندگان ، فکر بسیار خوبی است ؛ اما اگر چنین کاری کلافه کننده باشد،بازدید کننده عطای ایستگاه را به لقایش می بخشد.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی پیشرفته سازی بیش از حد ایستگاه:
استفاده از ابتکاری ترین و تازه ترین فناوری ها در ایستگاه اینترنتی کار بسیار خوبی است ، اما افراط در آن سبب می شود که برای بازدید کنندگان دردسر ایجاد شود. برای مثال مرورگرشان قفل کند!! یا رایانه بازدید کنندگان از پس بازکردن صفحه ها برنیاید.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی از کار انداختن مرورگر بازدید کنندگان:
هیچ چیز به این اندازه بازدید کنندگان را کلافه نمی کند و این اغلب به علت ضعف برنامه نویسی در طراحی ایستگاه اینترنتی است.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتیاستفاده از جلوه های صوتی:
در اکثرمواقع گذاشتن جلوه های صوتی روی ایستگاه های جدی، کار اشتباهی است چون کاربران بسیاری در محل کارشان ممکن است به بازدید ایستگاه بروند و پخش ناگهانی یک آهنگ باعث می شود که دیگران فکر کنند کاربر مربوطه دارد بازی می کند!!

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی استفاده افراطی ازتصویر:
تصویر ، باعث کندی باراندازی صفحات می شود و اگر زیاد باشد سبب می شود ایستگاه به جای آن که در عرض چند ثانیه پدیدار شود ، چند دقیقه ای کاربر را معطل کند. در این هنگام ممکن است کاربر با استفاده از جستجوگرها به سراغ ایستگاه های دیگربرود.

Untitled 1 چند نکته مهم درباره طراحی وب سایت های اینترنتی محل نگذاشتن به بازدید کنندگان:
اگر کاربری به موضوعی در ایستگاه اینترنتی علاقه مند شد و با دست اندرکاران ایستگاه هم تماس گرفت و پاسخی دریافت نکرد، صد در صد سرخورده می شود.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">