مطالب تازه
خانه » مقالات » چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (۲)

چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (۲)

در این مقاله دیگر ویژگی های طراحی وب را ذکر می کنیم..

  • نوار ناوبری: 

از دیگر عوامل مهم سایت طراحی نوار ناوبری یا navigation است ، که اگز پیچیده طراحی شود بیننده را خسته می کند و او نمی تواند موارد مورد نظر را پیدا کند ، در نتیجه سریعا سایت را ترک می کند. و از سوی دیگر اگر به درستی طراحی شود باعث افزایش میزان بازدید از سایت می شود.

برای حفظ منوی ناوبری ، میتوان میان مطالب قدیمی با جدید ارتباط ایجاد کرد. شما می توانید برای این منظور از ستون سایدبار استفاده کرده و پست های محبوب و برتر را نمایش دهید و یا در پایین پست ها و مطالب می توان پست های مرتبط را نمایش داد.همچنین می توانید در سایدبار آرشیو مطالب را از ابتدا برای دسترسی راحتتر قرار دهید.

kids forum by Zhyphyr 300x270 چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (2)

ویژگی برجسته طراحی وب سایت

  • تصاویر پست ها:

یکی دیگر از کارهایی که وبلاگ نویس انجام می دهد استفاده از تصاویر در مطالب است.با انتخاب درست تصاویر درک مطالب ارائه شده ساده تر می شود. البته طراح سایت می تواند برای تصاویر یک استایل زیبا که تصاویر را از مطالب جدا و موثرتر نمایش می دهد ، استفاده کند.

website design 300x148 چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (2)

ویژگی برجسته طراحی وب سایت

  • پاورقی یا فوتر سایت: 

از دیگر قسمت های سایت که باید طراحی شود قسمت فوتر است که می توان در این بخش خلاقیت های زیادی بکار برد. عنوان هایی که در این قسمت طراحی می شود از جمله :متن کپی رایت ، لینک به صفحه اصلی ، لینک دوستان ، لینک تماس و درباره ما ، نام و لینک طراح قالب ، پست های برتر ، نظرات اخیر کاربران ، لینک سایت های دوستان ، آرشیو مطالب ، لینک شبکه های اجتماعی ، ویدیو و کتاب های الکترونیکی و … است.

1172 300x169 چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (2)

ویژگی برجسته طراحی وب سایت

  • رنگ در سایت:

یکی دیگر از عوامل مهم طراحی سایت انتخاب رنگ آن است که البته این کار ، کار دشواری است و طراح باید درباره طیف رنگ ها دانش کافی را داشته باشد. همچنین ابزارهایی هم برای شناخت بیشتر وجود دارد.

website color schemes 300x168 چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (2)

ویژگی برجسته طراحی وب سایت

  • آیکن ها:

یکی از عوامل برجسته سایت آیکن ها هستند که در نمای کلی سایت بسیار تاثیر گذارند. از آیکن ها می توان برای رساندن مطلبی خاص بجای بکار بردن متن استفاده کرد. اگر از این عناصر گرافیکی به درستی استفاده شود ، می توانند برجستگی خاصی به سایت شما ببخشند.

drink web 2.0 icon pack 213925 1235486943 copy 300x187 چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (2)

ویژگی برجسته طراحی وب سایت

  • قسمت اشتراک سایت:

واضح است که استفاده از فیدخوان و اشتراک RSS برای کاربران در تبدیل کاربران به بازدیدکنندگان ثابت و دائمی موثر خواهد بود. استفاده از اشتراک فید ( RSS ) و ایمیل ( Feed ) در سایت می تواند نیرو و روح تازه ای را در وبلاگ ایجاد کرده و نیرومندی سایت را بیشتر نماید. اکثر سایت ها نیز برای تمایز بخش اشتراک RSS ، این قسمت را با استفاده از آیکون ها و استایل های بخصوص تزیین کرده تا کاربر راحتتر به این بخش دسترسی پیدا کند. معمولا مکان های اشتراک Feed در بالای سایدبار و در ستون کناری سایت قرار می گیرد. البته می توان هنجارشکنی کرده و لینک اشتراک را در قسمت هدر یا فوتر سایت نیز قرارداد.

phodana rss icon inspiration website 300x227 چند ویژگی برجسته طراحی وب سایت (2)

ویژگی برجسته طراحی وب سایت

 

درباره‌ی والا علیزاده

" متولد 1369 تهران " _ " تحصیلات در مقطع کارشناسی گرافیک ،دانشگاه علم و فرهنگ – دیپلم گرافیک " من آشنایی و علایق خود را با دنیای طراحی مدیون علاقه شدید به نقاشان و هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی هستم. مشخصه تجربه اندوزی و جستجو گری و همچنین خلاقیت برای هنرمندان امری مهم تلقی می شود و من نیز خود را از این قاعده مهم خارج نمی دانم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">