مطالب تازه
خانه » دسته‌بندی نشده » چه کنیم، طراحی سایت پزشکی را بیماران بپسندند؟ (۱)

چه کنیم، طراحی سایت پزشکی را بیماران بپسندند؟ (۱)

بسم الله الرحمن الرحیم. سلام.

چه کنیم تا طراحی سایت پزشکی ما را بیماران بپسندند؟
سایت پزشکی موفق تصویر پزشک و سایر افراد شاغل در حوزه سلامت و درمان را در اینترنت ارتقاء می دهد. همچنین، این که بیمار در سایت پزشکی آنلاین شما بماند یا نه، تصمیمش با شماست که چگونه طراحی سایت پزشکی را مدیریت کنید و حتی این که آیا بیمار با پزشک آنلاین قرار ملاقات بگذارد یا نه نیز به این بستگی دارد که آیا طراحی سایت پزشکی موفق بوده است یا نه.
برای طراحی موفق سایت پزشکی و سلامت، هفت روش ساده را به شما هدیه می کنیم. این نکات برای طراحی سایت پزشکی بالینی، سایت علوم پزشکی، مجله پزشکی، درمانگاه آنلاین، مطب آنلاین، سایت پزشکی ورزشی و… نیز مفید است. برای طراحی مطب دندانپزشکی آنلاین، تعیین وقت جراحی آنلاین و … نیز وقتی با طراح سایت کار می کنید، این نکات مفید است.

۱٫ یک پیام و یک احساس انتخاب کنید.
مراقبت از سلامت حرفه ای پیچیده است، اما تبلیغات موفق و طراحی سایت پزشکی موفق با ایده های ساده انجام می شود. به همین خاطر، یک پیام انتخاب کنید که مشخص کند شما که هستید، چه کار می کنید و وقتی بیمار به شما فکر می کند، چه احساسی به او د

ست می دهد.

medical site logo22 چه کنیم، طراحی سایت پزشکی را بیماران بپسندند؟ (1)

مثلا، در تعیین پیام و احساس، موارد زیر را معین کنید:
آیا شما پزشک عمومی هستید که مراقبت شخصی صمیمانه ای ارائه می دهد؟
آیا جراح متبحری هستید که بیماران می توانند به او اعتماد کنند تا به نتایج برجسته برسند؟
آیا دندانپزشک زیبایی هستید که با بهبود ظاهر مردم کمک می کند احساس بهتری داشته باشند؟
پیام و احساسی که مناسب شماست را پیدا کنید و سپس برای طراحی سایت پزشکی آنلاین خود آن را مبنا قرار دهید.

۲٫ طراحی نشان (طراحی لوگو) را ساده انتخاب کنید.
طراحی نشان/لوگو سایت باید با حروف تیره، برجسته و بدون پیچیدگی باشد. نشان/لوگو باید فشرده ای باشد از هویت شما، اما تمام داستان شما را رو نکند. اگر نشان سایت مصور است، تصویر لوگو سایت باید از یکی بیشتر نباشد. کلمات نشان سایت تا حد ممکن باید کم باشد. احساسی که انتخاب کرده اید را نیز باید بیان کند. طرح لوگو زیر نمونه ی مناسبی است:

medical site logo چه کنیم، طراحی سایت پزشکی را بیماران بپسندند؟ (1)

طراحی لوگو پزشکی موفق از این هم مهم تر است اگر قصد دارید در مکان های بسیاری از آن استفاده کنید. نشانی که در یک رایانه بزرگ خوش ظاهر است، ممکن است روی گوشی هوشمند یا کارت ویزیت خوب به نظر نرسد. اگر طرح لوگو سایت ساده باشد، همه جا قابل خواندن و دیدن است.

۳٫ کاری کنید که حرکت و جست و جو در سایت پزشکی آنلاین ساده و قابل فهم باشد.
دکمه های حرکت در سایت که یافتن شان مشکل است یا مشخص و زیبا نیستند، باعث کلافه شدن بازدیدکننده های مطب آنلاین شما می شوند. در طراحی لوگو وبسایت پزشکی زیر از دکمه های برجسته بیضی شکل استفاده کرده است که بالای هر صفحه آمده اند. برچسب ها گویا و معرف هستند و شامل »ملاقات با دکتر…«، »بیماری هایی که درمان می کنیم»، … و »راهنمایی..» می شوند:

medical site 1 چه کنیم، طراحی سایت پزشکی را بیماران بپسندند؟ (1)

حرکت و جهت یابی در سایت های پزشکی بزرگ تر باید با وسواس طراحی شود تا مطمئن شویم همه صفحات به راحتی پیدا می شوند. مطلوب این است که هیچ صفحه ای در طراحی سایت پزشکی بیشتر از دو کلیک از صفحه اصلی سایت دور نباشد. طراحی قاب سایت باید طوری باشد که حرکت و جهت یابی در سایت پزشکی بزرگ راحت باشد. قاب سایت شبیه نمودار جریان باشد و همه صفحات و پیوند آنها و مسیر کلیک ها را برای بازدید کنندگان مشخص کند تا به راحتی به همه صفحات سایت دسترسی داشته باشند.

۴٫ نقاط محوری سایت را با دقت انتخاب کنید.
اگر در طراحی سایت بیست عنصر همه و همه یک اندازه باشند، بازدیدکننده سرگردان می شود زیرا سر در نمی آورد اول کجا را نگاه کند. وقتی بازدیدکننده وب سایت پزشکی آنلاین به خاطر طراحی صفحه ای گیج می شود، عطای سایت را به لقای سایت می بخشد! سه عنصر طرح سایت را که می خواهید بازدیدکننده ببیند را انتخاب کنید و نیز مشخص کنید به چه ترتیبی می خواهید بازدید کننده ی سایت پزشکی آنها را ببیند.

medical site 1 2 چه کنیم، طراحی سایت پزشکی را بیماران بپسندند؟ (1)

مثلاً، در طراحی سایت بالا، ابتدا خواستیم بازدیدکننده نشان (لوگو) سایت را ببینند، تصویر خانم دکتر فاطمه احمدی را دوم ببینند و شماره تلفن را سوم ببینند. (شماره تلفن در تصویر بالا پنهان شده است.) دکتر فاطمه احمدی، با طراحی سایت فوق (و البته توانایی و سواد پزشکی اش) می تواند ۲۵ بیمار جدید را هر هفته به داخل سایت پزشکی موفق خود هدایت کند.

ادامه دارد….

درباره‌ی rezbba

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">