مطالب تازه
خانه » اخبار گرافیک » گرافیک در ایران بومی سازی شده

گرافیک در ایران بومی سازی شده

farhangestane honar گرافیک در ایران بومی سازی شده

استاد دانشگاه و پژوهشگر عرصه گرافیک گفت: گرافیست‌های ایرانی به خوبی توانستند هنر غربی گرافیک را بومی‌سازی کنند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران روح‌الله حیدروند اظهار داشت: هنرهای تجسمی همیشه با تصاویر و اشکال ساخته شده و گرافیک کاربردی‎ترین هنر تجسمی است که با تصاویر سر و کار دارد.
وی افزود: گرافیک از اروپا و غرب نشأت‌ گرفته است و همیشه گرافیست‎ها در تفکر این امر بودند که آیا می‎شود گرافیک را بومی کرد، که در جواب باید گفت تا به حال این گرافیست‎ها توانستند موفق شوند و طرح‎های بی‎نظیری از هنر سنتی ایران را در قالب گرافیک خلق کنند.

استاد دانشگاه و پژوهشگر عرصه گرافیک در ادامه بیان داشت: گرافیک هنری است که فناوری را در کنار تصاویر ذهنی و خلاقیت هنرمند به نتیجه‎ای تصویری می‌رساند و هنرمندان ما از گذشته تا به حال دارای گنج‎های عظیم تصویری هستند.
وی گفت: طراحی گرافیک فرآیندی است که با شرکت افراد بسیاری انجام می‎شود و در طرح‌ها نتیجه کار گروهی را به تصویر می‎کشد.
حیدروند بیان داشت: هدف از گرافیک به طور عمده اطلاع‌رسانی است، اما آثاری که در نمایشگاه‌ها به نمایش در می‎آیند فرهنگ جامعه را بیان می‎کنند.
وی گفت: شکل‌گیری گرافیک در فرایند یک هرم است، یعنی هنگامی که سفارش دهنده آگاه با همکاری طراح و مخاطب عالم در کنار هم قرار گیرند سبب می‎شوند تا آثار گرافیک در گونه‎های مختلف و پوسترهایی به شکل فاخر و تأثیرگذار در جامعه پدید آید.

درباره‌ی modir

محمد هستم طراح و گرافیست .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">