مطالب تازه
خانه » طراحی سایت » ۴ دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شما

۴ دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شما

 ۴ دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شما

پیدا کردن وب سایت هایی که برای فروش در وب سایت خود از محتوای بروشورهای تبلیغاتی “کپی paste” انجام داده اند اصلاً کار دشواری نیست. این وب سایت ها معمولاً دارای مطالب بسیار طولانی و پر از لغات بیهوده بوده و خواندن آن مطالب به صورت آنلاین بسیار دشوار می باشد.اغلب این افراد در طراحی سایت های خود اشتباهات فاحش و کشنده ای را مرتکب می شوند که بزرگترین این اشتباهات این است که برای وب سایت خود مطالب و محتوای منحصر به فرد ایجاد نمی کنند. نوشتن محتوا و تهیه مطالب برای وب سایت با تهیه مطالب برای رسانه های چاپی مانند روزنامه بسیار متفاوت می باشد.

زیرا در وب سایت ها و مطالب آنلاین، افراد در واقع محتوا را نمی خوانند ،بلکه آن را اسکن می کنند. برای اینکه مطالب وب سایت شما راحت تر به صورت آنلاین هضم شود، در اینجا به 4 نکته مهم برای تهیه محتوای سایت ارائه می کنیم:

9T4exqdLc 300x266  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شماکاربران در وب سایت مطالب را نمی خوانند،اسکن می کنند

کاربران متون موجود در صفحات وب سایت را مانند یک روزنامه نمی خوانند بلکه فقط با چشمان خود محتوای کلی و اطلاعات آن را اسکن می کنند.مطالعات نشان داده است که حدود ۷۹٪ از کاربران آزمایش شده همیشه مطالب موجود در صفحات را اسکن می کنند. تنها ۱۶٪ از افراد کلمه به کلمهء مطالب را به صورت آنلاین مطالعه می کنند. به منظور ایجاد متن های مهم و برای خوانده شدن آن، عناصر بسیار مهمی وجود دارد که شامل:
imagesclip  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شمااستفاده از متن های پر رنگ یا Bold شده
imagesclip  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شمااستفاده از Bullet ها (●،٭،- و…) یا نشانه گذاری در متن
imagesclip  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شمااستفاده از عناوین اصلی و فرعی
imagesclip  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شمااندازه ظاهری فونت ها

به عنوان یک راهنمای کلی، سعی کنید حجم کلمات را در محتوا کمتر کرده و تنها ایده ها و نظرات مهم را در پاراگراف های مختصر و مفید ارائه دهید تا کاربران برای دریافت هرگونه اطلاعات با یک نگاه کلی آن را بدست بیاورند.

9T4exqdLc 300x266  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شماباریک نگه داشتن پاراگراف های محتوا

همه این موضوع را می دانند که متون طولانی به صورت افقی حجم بیشتری دارد و احتمال خوانده شدن آنها نیز کمتر می باشد. روزنامه ها نیز سالهاست که این راز را می دانند و مقالات خود را به صورت ستون هایی کوتاه با عرض کم می نویسند. مهمتر از همه این که استفاده از ستون های باریک همراه با تصاویر برای پر کردن فضاهای خالی نیز بسیار مناسب می باشد.

9T4exqdLc 300x266  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شماقرار دادن متن های مهم در بالای fold

بسیاری از شما ممکن است بپرسید که fold چیست؟ fold خطی است که اولین صفحهء مشاهده شده توسط کاربر را از بخشی که کاربر برای دیدن اسکرول می کند، تقسیم می نماید. البته این خط تغییراتی خواهد کرد که این تغییر بستگی به رزولوشن صفحه نمایش کاربر دارد.اما مطالعات نشان می دهد که بسیاری از کاربران بیشتر از وضوح ۱۰۲۴×۷۶۸ و بالاتر در صفحه نمایش خود استفاده می کنند اطمینان حاصل فرمایید که لینک ها و call to action های مهم شما در بالای fold همراه با متون تکمیلی در قسمت زیر به سمت انتهای صفحه وجود دارد.

9T4exqdLc 300x266  4 دلیل عمدهء عدم مطالعه محتوای وب سایت شما موتورهای جستجو را فراموش نکنید

هرگز فراموش نکنید که محتوای وب سایت شماست که رنکینگ وب سایت شما را می سازد و یا برعکس، خراب می کند. بنابراین مطمئن شوید که از راهنمایی ها و نکات ذکر شده در نوشتن محتوا در وب سایت خود استفاده کرده اید.

درباره‌ی azizi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">